Ali DOĞAN
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Ali DOĞAN

“Dünyayı tek başıma değiştirip dönüştüremem ama eğitimle daha yaşanası, daha güzel bir dünya kuracak bireyler yetişmesine katkı sunabilirim” diyen Ali Doğan, İzbilim Koleji ile bu hedef ve ideallerine ulaşabilmek için ilk adımını attı.

Manisa Sancaklı Bozköy’den İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)’ye uzanan eğitim ve öğrenme yolculuğunda; daha küçük yaşlarda öğretmen olma hayalini kurmuş ama hayatın kavşaklarındaki dönemeçler onu mühendis mesleğine yöneltmiştir.

Bir köy okulunda okumanın ve köyde yaşamanın zorluklarını yaşamasını çok iyi bilen Doğan, ilk sivil toplum girişimlerinden biri olarak köy çocuklarına eğitim bursu vermeyi hedefleyen Manisa’daki derneğin kurucuları arasında yer almıştır.

Girişimci olarak ilk iş hayatına, teknolojinin yeni yeni ülkemize girmeye başladığı yıllarda geleceğin yaşamını şekillendirecek Türkiye’nin ilk yazılım şirketlerinden birini kurarak başladı. Daha sonra eş zamanlı olarak İzmir’in önde gelen ajanslarından birini kurarak, tanıtım, matbaa vb alanlarda faaliyetlerini sürdürdü.

Sektörel farklılıklar göstermekle birlikte, “İnsana, insan için ve insanca yapılan her yatırım değerlidir. Hangi işi yapıyorsanız yapın aşkla, zevkle yapın. Bu duyguyu taşımıyorsanız yapmayın.” diyen Ali Doğan, “Bunca yıl farklı sektörlerde biriktirdiklerimle eğitime, ülkemin aydınlık yüzü olacak çocuklara destek olmak için buradayım. Büyük hedeflerimiz var. Her türlü olanağa sahip YENİ kampüsler yapmak, daha çok çocuğa ulaşmak istiyoruz” diyerek ülke ve insan sevdasını paylaşmaktadır.

Metalurji Mühendisleri İzmir Odasının kurucuları arasında yer almış, bir dönem Başkalığı yapmış olan Doğan, İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği üyesi, Deniz Ticaret Odası, İzmir Sanayi Odası üyesidir. Yurt içi ve yurt dışında inşaat, denizcilik, metalürji, turizm ve restoranlar gibi farklı iş kollarında faaliyet göstermektedir.

İZBİLİM Koleji Farklılıkları