Sağlık Hizmetleri

Çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemlidir. Okulumuzun revirinde görev yapan tam zamanlı çalışan bir hemşire bulunur.

Okulda sağlık sorunu yaşayan öğrencinin ailesine okul yöneticisi ve hemşire tarafından hiç vakit geçirmeden telefonla bilgi verilir. Acil bir durum oluşursa en yakın sağlık kuruluşuna ailenin izniyle nakli yapılır.

Hastalık belirtileri saptanan öğrencinin ailesine bilgi verilerek uzman bir sağlık kuruluşuna sevki istenir, sağlık kuruluşu ya da doktorun yazılı “okula devam edebilir” raporu olmadan öğrencinin okula kabulü yapılmaz.

Hemşire tarafından, sağlık kuruluşuna ihtiyaç duyulmayan müdahaleler okulda yapılır.

Tıp doktoru raporu ve ailenin yazılı izniyle öğrencinin kullanması gereken rutin ilaçlar okul sağlık birimi refakatinde öğrenciye verilir.

Okulun kapı kolları, tuvaletler, yemekhane, merdiven trabzanları gibi alanların temizliği, hijyeni ve steril hale getirilmesi, sağlık birimi tarafından denetlenir.

Hijyen Kurallarımız

Hijyen, yaşamımızda her zaman dikkat etmemiz gereken sağlıklı yaşam kuralıdır. Özellikle Dünyanın ve ülkemizin son dönemde yaşadığı covid-19 salgınından sonra hijyenin önemi daha da ortaya çıkmıştır. Eğitim süreçlerimizde ve kampüs mekanlarımızda, steril ortamlar sağlamak en temel kurallarımız arsında yer almaktadır. Bu nedenle;

Tüm kapı kolları, musluklar, merdiven trabzanları gün içinde iki kez dezenfektanlarla temizlenir.

Yemek salonu, havuz ve okul kampüs girişinde hijyen paspaslar bulunur.

Yemek öncesi ve tuvalet sonrası öğrencilerin ellerini sabunla yıkaması için eğitimler verilir.

Tuvaletlerde ve okulun uygun mekanlarında el hijyeni için dezenfektanlar bulunur.

Her gün derslerin bitiminden sonra tüm sıralar, tuvaletler, kapı kolları, merdiven trabzanları vb. yerler dezenfekte edilir.

Ayrıca, ağız ve vücut hijyeni, yaşamın diğer alanlarında dikkat edilecekler hakkında aile ve öğrencilerimize rehberlik edilir, eğitimler verilir.