İZBİLİM Koleji'nde Seçmeli İkinci Dünya Dili

İZBİLİM Koleji olarak temel hedefimiz, İngilizcenin yanında öğrencilerimizi ikinci bir dünya dili öğrenmeye ve farklı kültürleri tanımaya özendirmek ve çok dilli olmanın avantajlarından yararlanmalarını sağlamaktır. Dünya vatandaşı olma yolunda ilerlemelerini sağlayacak bu hedefimiz doğrultusunda okulumuzda İkinci Dünya Dili olarak Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve Rusça seçenekleri sunulmaktadır. Bir seçmeli dünya dilini en az 12 öğrencini seçmesi halinde şube açılabilmektedir.

İkinci Dünya Dilleri programımızda amacımız, öğrencilerimizin farkındalık kazanmasını sağlamak ve temel iletişim becerilerini edinmeleri konusunda onlara destek olmaktır.

Öğrencilerimiz İkinci Dünya Dili öğrenimine İlkokul 3. sınıfta 1'er saat ile başlarlar. 4.sınıfta ise haftada 2 saate yükselmektedir. 4.sınıfa geldiklerinde 3. Sınıftayken seçtikleri ikinci yabancı dili değiştirme hakkı olan öğrencilerimizin 4.sınıftan itibaren okulumuzdaki öğrenim hayatları boyunca seçtikleri ikinci dünya dili almaları ve Liseyi bitirirken bu dilde günlük yaşamlarını idame ettirecek seviyeye gelmeleri beklenmektedir.

Ortaokul öğrencilerimiz için öngörülen hedef, dört beceriden A2 düzeyine ulaşmış olmalarıdır. Lise öğrenimi bittikten sonra, öğrencilerimiz için öngörülen hedef A2+/B1 başlangıç seviyesine ulaşmış olmalarıdır.