Bora KARASU
Kurucu Temsilcisi / Yönetim Kurulu Üyesi

Bora KARASU

Genç ve hayalleri olan bir iş insanıdır. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Türkiye’nin en büyük tersanesini kurarak çeşitli büyüklüklerde gemiler inşa etti. Yine büyük projelerden İstanbul’da Yavuz Sultan Selim Köprüsünün inşaat sürecini yönetti.

Mesleğini önemsemesine rağmen insana ve çocuklara olan sevgisi ağır bastı. Ailesiyle birlikte İzmir’e taşınarak çocukların geleceğinde iz bırakacak eğitim projelerine başladı. İzmir Hatay, Alsancak, Güzelyalı ve Basın sitesinde eğitim kurumları kurarak sektörde önemli başarılara imza attı.

Daha sonra Güzelbahçe Düşünür Kolejini kurarak kısa sürede bölgede ve İzmir’de önemli başarılara elde eden öğrenciler yetiştirmeye başladı.

“Benim hedefim yaptığım iş her ne olursa olsun hakkını vermek, Ülkenin geleceğinde iz bırakacak, etik değerleri gelişmiş öğrenciler yetiştirmektir.” diyen Karasu, yeni bir başarı hikayesi yaratmak için İzbilim Kolejinin kuruluş sürecinde yer almış olup aynı zamanda yönetim kurulu üyesi ve Kurucu Temsilcisidir.

İZBİLİM Koleji Farklılıkları